Czy wierzytelności mogą być nam udzielane przez każdego czy też analogicznie jak kredyty jest to usługa określonej jednostki społecznej?

top feature image

Czy wierzytelności mogą być nam udzielane przez każdego czy też analogicznie jak kredyty jest to usługa określonej jednostki społecznej?

Sporo osób twierdzi, że pożyczka i kredyt jest tym samym. Musimy jednak pamiętać o różnicach, jakie istnieją pomiędzy pożyczkami, a kredytami, które w znaczącej mierze przesądzają o charakterze tych produktów. Różnice widoczne są już w kwestii prawnych regulacji tych produktów finansowych. Pożyczka jest regulowana na podstawie Kodeksu cywilnego, natomiast kredyty przydzielane są na podstawie przepisów prawa bankowego. Kredytu udzielać mogą tylko banki. Pożyczki może nam udzielić właściwie każda osoba bądź instytucja dysponująca określoną sumą środków. Pożyczka ponad to może być przydzielona w różnych formach, możemy ubiegać się o dowolną ilość pieniędzy i właściwie zawarta może być w każdej formie. Powinniśmy jednak pamiętać, że kwoty pożyczek przekraczających sumę pięciuset złotych muszą zostać zachowane w formie umowy pisemnej jako pewien dowód. Pisemna umowa musi być przygotowana zawsze w przypadku kredytu.

turystyka
Pożyczka jest możliwością uzyskania środków stosunkowo szybko. Pożyczkobiorca nie ma możliwości wpływać bezpośrednio na sposób wykorzystania przyznanych środków. O kredyty natomiast ubiegamy się w przypadku jasno wyznaczonego celu. Ponad to, kredyt jest stale kontrolowany przez bank. Pożyczka może być przyznawana nie tylko w formie pieniężnej (np. gotówka), ale również jako różnego rodzaju dobra materialne. Co również w tej sytuacji niezwykle istotne: kredyty zazwyczaj związane są z koniecznością dodatkowych opłat, takich jak prowizja czy oprocentowanie. W przypadku pożyczek mogą być one nieodpłatne. A więc jeśli ciekawią nas tego typu oferty finansowe musimy widzieć różnice między kredytem a pożyczką.
luksus
Domyślamy się, że zwracanie kredytów jest ciężkie. Istnieje także możliwość konsolidacji zobowiązań finansowych w wyniku czego kredytobiorcy mają sposobność regulować mniejszą ratę. Portal najtańsze kredyty konsolidacyjne prezentuje jaką drogą zdobyć kredyt konsolidacyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *