Intratne manufaktury

top feature image

Intratne manufaktury

Dobrze zarabiające wytwórnie

Godzisznów – niewielka osada usytuowana w sąsiedztwie rezerwatu przyrody. Zaciekawili się tym terenem przemysłowcy więc zaplanowali aby postawić tu manufakturę.

Mógł to być trafny plan, albowiem wiele ludzi dostać etat. Jednostka wytwarzała żarówki.
rolkowy

Położenie zagwarantowało ekspresowy transfer do pozostałych stolic Europy, zwłaszcza zaś do Belgii. Po kilku latach zostało zatrudnionych w tym miejscu mniej więcej 180 ludzi. Głównym założycielem zakładu został francuski inwestor, jaki posiadał spółki w Szwajcarii jak i również w Danii. Pożądał aby ta funkcjonowała przyzwoicie jak i również tworzyła jak najwięcej produktów.

Budowa zakładu produkcyjnego

Na postawienie zakładu przemysłowego przeznaczono strefę 1200 m kw. okazały się to być niezamieszkane ziemie, jakie przynależały do Polski. W okolicy leżała trasa szybkiego ruchu, natomiast kilka kilometrów od fabryki zamknięty zbiornik hydrologiczny. Fabryka została wybudowana w ciągu 20 miesięcy, zaś zaczęła pracować już po 27 miesiącach. Dużo osób z całego województwa zgłosiło się do roboty. Środki utrzymania wydawały się należycie wysokie, natomiast posada dwuzmianowa. Z początku tymczasem trzeba było nabyć swoiste instrumenty, jakie zapewniłyby produkcję. Założyciel wybrał primacon.pl transportery taśmowe i urządzenia produkcyjne. Narzędzia zainstalowano w fabryce i ponadto ustawiono domki dla pochodzących z daleka robotników. Oprócz obywateli Polski etat znaleźli także mieszkańcy Rosji oraz Białorusi.
przemysł

Masowe towary z manufaktury

Zainstalowanie wszystkich urządzeń zajęło 3 tyg. i w następnej kolejności rozpoczęła się pełna praca. Zatrudnieni uzyskali swoje obowiązki, zaś prócz tego nadzór nad załogą pełnili inżynierowie. Ważne było to, ażeby zagwarantować bezpieczeństwo oraz zyskowność wytwórczości. Po pół roku wytwórnia otrzymała sporo środków finansowych, zatem zbudowano nową salę produkcyjną. Poza tym miejscowość dostała nowiutkie drogi oraz postawiono knajpy a także hipermarket. Toteż znaczna część mieszkańców mogła czuć szczęście z powodu przyzwoicie prosperującej instytucji. Towary były wywożone za granicę. Dużo wytworów pozyskiwały Szwecja oraz Hiszpania. Zarządca manufaktury zainwestował pieniądze w logistykę. Manufaktura pracuje do dzisiaj.

Comments are closed.