Czy komornik jest przeszkodą?

top feature image

Czy komornik jest przeszkodą?

Kto z nas nie zasłyszał o zawikłanej sytuacji fiskalnej sąsiada, czy kogoś z rodziny?
Regularnie zdarza nam się słuchać historii o ludziach, którzy choćby w następstwie nieszczęśliwej sytuacji życiowej, pobrali zadłużenie z nadzieją na poprawienie ich sytuacji materialnej, a zakończyło się komornikiem. Bywa tak nadzwyczaj często.

człowiek na schodach

Przeszacowanie swej zdolności kredytowej

Pobieramy kredyty, których nie mamy możliwości zwrócić, „ratujemy” się kartami kredytowymi, które dodatkowo obciążają nasz budżet, a gdy do drzwi dobija się egzekutor, frapujemy się jak rozwiązać ten kłopot.
Poszukujemy pomocy u najbliższych, znajomych, a gdy to nie starczy, włączamy komputer i wpisujemy w okno wyszukiwarki: słowo pożyczki. Uspokaja nas wyświetlona lista firm parabankowych na monitorze. Zauważając, że mamy szansę uniknąć przed spędzającym sen z oczu zobowiązania, niejednokrotnie bez przemyślenia łapiemy za aparat telefoniczny i bierzemy dodatkowy kredyt. Wskazane jest temat detalicznie przemyśleć, po sprawdzeniu strony judaszowesrebrniki.pl kredyty dla zadłużonych z komornikiem.
na polu

Jakie działania przedsięwziąć przed decyzją?

Powinieneś w pierwszej kolejności posiadać wiedzę, czy pożyczki dla zadłużonych z komornikiem są bezpieczne, czy można ufać parabankom, co stwierdza UOKIK po wykonanych inspekcjach i w jakim miejscu taką pożyczkę odnaleźć.Czym faktycznie są parabanki? Sporo Polaków nie ma pojęcia, jaka jest różnica między nimi a zwykłymi bankami. Otóż taka, że firmy pozabankowe to prywatne jednostki, które są różnią się do banków. Nade wszystko nie obowiązuje ich regulacja bankowa, a działają na bazie przepisów wymienionych w Kodeksie Cywilnym. Bankowy Fundusz Gwarancyjny tutaj nie istnieje. Większość firm tego rodzaju, oferuje własne usługi tylko przez sieć, nie możemy więc wejść do stacjonarnej placówki, pogadać z przedstawicielem i dopytać bez nerwów o składniki umowy.
milosc dwojga
Zrozumienie sygnowanej umowy po jej wcześniejszym czytaniu jest w tym przypadku istotne. W internecie możemy wypatrzyć bezpłatne wskazówki prawne, zatem nie bójmy się z nich robić użytek jeżeli nie czaimy wpisów naniesionych w umowach pożyczkowych.
Bywa, że pracownicy parabanków przychodzą do nas do mieszkania, tłumacząc, że to mając na uwadze nasz komfort i załatwiają z nami minimum formalności, proponując przy tym „gratisową” 1 pożyczkę.
Ale czy istotnie jest bezpłatna? Pamiętajmy, że parabanki nakładają na nas pokaźne kary, chociażby za brak zapłaty w terminie, czy wysyłane do nas pisma.

Przed zdecydowaniem o pobraniu pożyczki oferowanej przez poza bank, przemyślmy więc, czy jesteśmy w stanie zwracań ją terminowo i czy to jedyne rozwiązanie naszych problemów materialnych. Wskazane jest zadawać pytania, drążyć temat i opierać się na doświadczeniach innych. Szkolmy się na nie swych omyłkach, tylko na pomyłkach innych.

Comments are closed.