Ma manufaktura do konstruowania odbiorników tv

top feature image

Ma manufaktura do konstruowania odbiorników tv

Od dawna byłem właścicielem niewielkiego zakładu produkującego elementy budulcowe do krajowych odbiorników telewizyjnych. To zaskoczyło jeszcze w latach Polski Ludowej, wtenczas właśnie moja instytucja rozpoczęła się rozkręcać.
kciuk up
Początkowo zamówienia okazały się wielkie. Pozbawione czarno białego ekranu odbiorniki tv budziły furorę w naszej ojczyźnie a co za tym idzie obywatele pożądali kupować je do domu. Roboty w fabryce było co niemiara, toteż poszukiwani byli kolejni robotnicy. Myślę, że swoje zadania realizowali starannie a w efekcie tego manufaktura się rozrastała. Kilka lat później trzeba było wybudować nowy budynek, albowiem sala przemysłowa stała się zbyt mała aby ukończyć całe zlecenia. Tył to rok 87 zaś ja byłem zadowolony z biegu spraw. Pracowałem w należącej do mnie fabryce a tam patrzyłem, jak funkcjonują pracownicy a także machiny. W tamtym czasie też po raz pierwszy zacząłem kooperację z instytucją Primacon. Wyprzedawali najlepsze http://primacon.pl/pl/49/przenosniki-tasmowe-spiralne przenośniki spiralne, jakie umożliwiały przenoszenie poszczególnych komponentów pionowo. Za pomocą takowego transportu, nie musiałem po raz drugi zwiększać zakładów mojej wytwórni. Przenośniki były wypracowane profesjonalnie a tym samym zdołały wykonywać pracę cały czas.
walce w przenośniku

Okres późniejszy czyli powolny kryzys w produkcji

Pod koniec XX wieku występowało raz po raz mniej i mniej zainteresowań. Powodem takiej sytuacji okazały się bezspornie obcokrajowe odbiorniki tv. W obieg wpłynęły firmy z NRD oraz Japonii i to one górowały w Rzeczpospolitej. Jednakowoż w naszej fabryce praca nie została zatrzymana. Miałem nadal multum zamówień, lecz nie byliśmy zobowiązani ciągle tak pospiesznie pracować. Zamówiłem kolejne taśmy, tym razem zamontowałem http://primacon.pl/pl/25/przenosniki-tasmowe przenośniki taśmowe, dzięki którym mogłem wesprzeć swoich pracowników. Jednak później spostrzegłem, że duża wytwórnia już nie jest mi potrzebna. Ceny pracy stały się coraz większe, dlatego zostałem zmuszony by odprawić część ludzi. Mało tego zadecydowaliśmy też wejść na rynek z wytwarzaniem mikserów, jednakże to rozwiązanie również nie zapewniało zysku. Z początkiem roku 2003 zakończyłem pracę w fabrykacji. Teraz cofam się myślami do lat pracy w fabryce i mogę być uszczęśliwiony, że niegdyś mogłem rządzić swą osobistą fabryką.
hala przemysłowa

Comments are closed.